O nas

Tworzymy i udostępniamy przestrzeń twórczej pracy badawczej, prowadzimy warsztaty na których podążając za potrzebami uczestników rodzą są nowe pomysły integrujące naukę, technologię i sztukę. Dzięki współpracy z fundacjami, uczelniami, instytucjami, organizacjami w kraju i za granicą budujemy i udostępniamy fablaby, laboratoria, pracownie, zbieramy ciekawe doświadczenia, łącząc je w całość pracy rozwojowej i badawczej.

Pracujemy zgodnie z ideami Jespera Juula, z poszanowaniem integralności i niezależności dzieci i dorosłych, współtworzących społeczeństwo. Chcielibyśmy, żeby nasze dzieci były tu i teraz i w przyszłości szczęśliwe, miały odwagę i przestrzeń do samorealizacji, dbania o środowisko, które nas otacza.

Uczestnicy korzystają z nowoczesnych narzędzi konstruktorskich, doświadczenia i inspiracji znanych artystów, twórców i naukowców, pod okiem specjalistów, artystów, mentorów uczą się projektować, prototypują, przeprowadzają doświadczenia naukowe, uczestniczą w zajęciach artystycznych uruchamiając i rozwijając swoje twórcze możliwości.

Nasze metody i narzędzia pracy oparte są na metodach naukowych.

Zajęcia, które przeprowadzamy cieszą się ogromnym powodzeniem u dzieci i dorosłych. Nawet bardzo nieśmiałe dzieci w trakcie warsztatów uruchamiają swój twórczy potencjał tworząc niezwykłe projekty ucząc się współpracy realizują wspólne działania.