TIM

Dagmara Ponikiewska
pedagożka, nauczycielka mianowana, nauczycielka informatyki, plastyczka, projektantka graficzna, instruktorka teatralna, animatorka kultury. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej o specjalności Komputerowe Wspomaganie Kształcenia, Krakowską Szkołę aktorską L’art, Akademię Praktyk teatralnych Gardzienice, studium Plastyczno-graficzne. Przez 5 lat śpiewała w Orkiestrze Antycznej. Przez 7 lat uczyła m.in w Gimnazjum, prowadziła warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne i filmowe dla dzieci i młodzieży. Jest pomysłodawczynią współzałożycielką i prezeską Fundacji Stacja Badawcza, koordynatorką i twórczynią edukacyjnych programów Stacji Badawczej.

Mariusz Ponikiewski
konstruktor, wynalazca, entuzjasta i miłośnik fizyki kwantowej i Heideggera. Studiował na wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, w Państwowej Szkole Teatralnej na wydziale Reżyserii i na Politechnice Warszawskiej na wydziale Robotyki. Jest współzałożycielem i prezesem Fundacji Stacja Badawcza, koordynatorem i twórcą edukacyjnych programów Stacji Badawczej. Prowadzi pracownię konstruktorską Fab Lab- warsztaty fizyczne, konstruktorskie, kowalskie, stolarskie i warsztaty z robotyki.

Marta Fikus
biolożka, botaniczka, pracowniczka Centrum Nauki Kopernik

Stefan Hornostaj
biolog, pracownik Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Obecnie prowadzi badania nad zachowaniem ratunkowym i lateralizacją układu nerwowego u mrówek. Prowadził warsztaty w Centrum Nauki Kopernik, warsztaty naukowe na Uniwersytecie Dzieci, warsztaty naukowo-przyrodnicze w Stacji Badawczej.

Magda Gołębiewska
biolożka, ekolożka, aktywistka. Od 2000 roku pracuje dla największych międzynarodowych organizacji pozarządowych ( WWF, GREENPEACE) pracując na rzecz Ochrony Środowiska. Jest doświadczoną liderką projektów, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, prowadziła
ogólnopolskie kampanie edukacyjne z zakresu ochrony zagrożonych gatunków i ekosystemów. To doświadczona edukatorka i miłośniczka edukacji w terenie. Nagrody: Zasłużony dla ochrony bogactwa przyrodniczego Polski. Prowadzi warsztaty naukowe i przyrodnicze, a także warsztaty filcowania i warsztaty garncarskie, co jest od lat jej wielką pasją.

Katarzyna Panejko
Ukończyła wydział Fizyki UW – Dydaktyka i popularyzacja Fizyki oraz Instytut Psychologii Zdrowia. Jest założycielką fundacji “Q Radości” i wiceprezeską Fundacji Nowa Terapeuta uzależnień. W swojej pracy korzysta z systemowego podejścia do rodziny, dialogu motywacyjnego i terapii poznawczo-behawioralnej, komunikacji NVC i kręgów naprawczych, kart metaforycznych i terapii z użyciem LEGO.