Zimowisko 2019

Zimowisko Badawcze 2019

W Stacji Badawczej to dzieci wyznaczają azymuty!

Oprócz niekończącej się zabawy, eksperymentów w laboratorium, doświadczeń w Fab Labie, w pracowni sensorycznej i malarskiej, jeśli tylko przyjdzie Wam ochota na więcej, będziemy eksplorować, konstruować, budować, rzeźbić, spędzać czas z naszymi psami,  w królikarni, będziemy też gotować, śpiewać, tańczyć, szyć, tworzyć teatr i film.

Krótkie zimowe dni w pełni wykorzystamy na gry badawcze, zabawy w śniegu, spacery na świeżym powietrzu.  Zobaczymy, jak wygląda zima na wsi, zajrzymy do lasu i poszukamy tropów zwierząt na śniegu. Mamy nadzieję, że jak co roku, w naszym sadzie, będą nas odwiedzać zające, sarny i jelenie, które wspaniale jest obserwować z okien naszych pracowni.

W atmosferze twórczej zabawy, korzystając z zasobów Stacji Badawczej, odkryjemy nowe badawcze pokłady otaczającej nas materii żywej i nieożywionej, a wieczorem, przy kominku i zimowej herbacie i upieczonych przez nas zdrowych ciastach będziemy zajmować się tym, co lubimy najbardziej, grać w nasze ulubione gry, tworzyć wspólne bajki i opowieści, tworzyć teatr cieni i opowiemy sobie o tym jak nam minął dzień.

wiek: 7-11 lat
miejsce: Świętochów, 35 km od Warszawy (6 km od Tarczyna)

I TURNUS    27.01 – 02.02.19
II TURNUS  03.02 – 09.02.19

ZAKWATEROWANIE:
Wybudowane w tym roku i właśnie ocieplone świerkowe drewniane domy z łazienkami z prysznicem.
Dzieci mieszkają w domkach 35 m wraz z wychowawcami.

DO DYSPOZYCJI DZIECI POZOSTAJĄ:
wszystkie pracownie w Stacji Badawczej, przestronna kuchnia, plac zabaw, domek na drzewie, królikarnia, szałasy, zeriba, 3-hektarowy ogród permakulturowy z sadem, łąkami i lasem.

ZAPEWNIAMY:
> opiekę doświadczonych wychowawców i warsztatowców
> zajęcia warsztatowe
> całodzienne wyżywienie zgodne z preferencjami żywieniowymi
(5 posiłków dziennie)
> ubezpieczenie NNW

W PROGRAMIE OPRÓCZ SWOBODNEJ, BEZTROSKIEJ ZABAWY OFERUJEMY DZIECIOM WARSZTATY DO WYBORU:

Odkrycia Naukowe
będziemy zapoznawać się z najnowszymi odkryciami naukowymi i wspólnie zastanawiać się jaki mogą mieć wpływ na nas, na naszą planetę i organizmy na niej żyjące.

Inspiratornia
to przestrzeń na poznanie niezwykłych twórców, artystów, rzemieślników i ich wytworów, dzieł, zainspirowanie się ich pracą i działaniami.

warsztaty naukowe w Laboratorium
czyli eksperymenty biologiczne, fizyczne i chemiczne
Dzieci mogą skorzystać z banku eksperymentów Stacji Badawczej. Będziemy obserwować, prowadzić doświadczenia, dokumentować, prezentować, stawiać pytania i poszukiwać odpowiedzi. Zajęcia poruszają tematy związane z ekologią i zjawiskami fizyczno-chemicznymi otaczającego nas świata.

warsztaty konstruktorskie w Fab Labie
dają możliwość realizacji własnych pomysłów, projektów indywidualnych i grupowych. W przestrzeni znajdują się m.in stół i narzędzia stolarskie, stół ślusarski, majsternia, stoły warsztatowe, narzędzia warsztatowe, elektronarzędzia, narzędzia do spawania i lutowania, a także materiały
konstruktorskie.

warsztaty w pracowni sensorycznej
– obserwacje, badania i doświadczenia sensoryczne. Zajęcia w pracowni łączą w sobie aktywność plastyczną, muzyczną i ruchową, wszechstronnie stymulując rozwój dziecka, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, stymulują zmysły, ćwiczą poczucie równowagi, uczą cierpliwości i wytrwałości, dają wiele satysfakcji i radości uruchamiając twórcze potencjały dziecka, rozwijają empatię i integrują grupę. Są oparte
 o zasady terapii sensorycznej i doświadczenia pracy z ciałem m.in. J. Ayres, Piny Bausch, Segni Mossi, teatru Stella Polaris i teatru Gardzienice.

warsztaty w laboratorium roślin
– naszym laboratorium w którym będziemy przeprowadzać doświadczenia jest las, pełny unikatowych gatunków zwierząt i roślin, 2- hektarowy permakulturowy ogród, 4-hektarowy sad, 30-metrowa szklarnia, w której można doświadczać i zgłębiać tajniki wzrostu roślin,
 obserwować otaczającą przyrodę.

warsztaty w pracowni malarskiej
– koncepcja pracowni jest inspirowana pracą
 Arno Sterna i francuską pracownią “Mallort”. W atmosferze koncentracji i muzyki, dzieci
 będą poszukiwały indywidualnych ścieżek, odkrywając własne ślady malarskie.
zajęcia w Fab Labie – twórcze obserwacje i badania nad materią nieożywioną.

warsztaty rzeźbiarskie
Obejrzymy żywe rzeźby Theo Jansena i zainspirowani nimi a także maszynami automatycznymi stworzymy własne rzeźby kinetyczne z drewna, metalu i leśnych znalezisk.

warsztaty ceramiczne
wykonamy przedmioty, ozdoby, naczynia z gliny, pokryjemy je szkliwem i wypalimy je w piecu.

warsztaty teatralne
będziemy badać możliwości sceny teatralnej, tworzyć scenografię, kostiumy, bohaterów teatru cieni, teatru antyczny. Korzystając i inspirując się ikonografią antyczną zbudujemy taniec antyczny, który będzie elementem przedstawienia teatralnego.

warsztaty kulinarne
będziemy przygotowywać wspaniałe wypieki, desery, zdrowe sałatki i przekąski, korzystając z zasobów naszego ogrodu permakulturowego.

warsztaty odlewnictwa:
Chcesz nauczyć się jak wykonać metalowe figurki i medaliony własnego pomysłu? Wraz z naszymi ekspertami wykonamy formy do odlewów. Formy będą powstawały w dwóch technologiach: rzeźba w styropianie oraz skrzynka formierska. Na koniec wykonamy aluminiowe odlewy powstałych prac.

warsztaty robotyczno/hydrauliczne:
Interesujesz się robotami? Chcesz dowiedzieć się jak działają maszyny kroczące? Porozmawiamy o nowościach, ciekawostkach, ale również o podstawach wiedzy technicznej, którą wykorzystamy aby wspólnymi siłami poskładaćz biurowych materiałów kilka hydraulicznie sterowanych urządzeń.

warsztaty kowalskie
skorzystamy z pieca kuźniczego i wykonamy noże miecze, narzędzia lub ozdoby z metalu. Poznamy moc ognia i stali.

OPŁATY:
koszt jednego turnusu:  1490 zł
(dla dzieci, które odwiedzają nas wakacyjnie kolejny raz dofinansowanie 100 zł zniżki)
ZAPISY i rezerwacje :
/obowiązuje kolejność zgłoszeń/
Link do formularza rezerwacyjnego – kliknij tu
opłata rezerwacyjna:
Bezzwrotną opłatę rezerwacyjną w wysokości 600 zł należy wpłacić na konto w ciągu 4 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia formularza zgłoszeniowego.
Nr konta: 20 1020 1055 0000 9802 0410 7843
W tytule wpłaty proszę wpisać:
imię i nazwisko dziecka wraz z numerem turnusu.
(nie uiszczenie opłaty rezerwacyjnej w podanym terminie 4 dni jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w koloniach)
Pozostałą kwotę, transza 2 – w wysokości 890 zł należy wpłacić na 30 dni przed rozpoczęciem turnusu, na który zostało zapisane dziecko.
REGULAMIN Zimowiska W STACJI BADAWCZEJ – link
KONTAKT:
szczegółowych informacji udzielamy 
pod nr tel: +48 604 201 266, 606 617 126